Servisní a prodejní centrála koncernu ZF Friedrichshafen AG
s působností pro Česko a Slovensko

Osobní vozidla

Servis, opravy a výměna oleje automatických převodovek pro osobní vozidla značek AUDI, BMW, BENTLEY, Daimler Chrysler, FORD, GM, Land Rover, MB, NISSAN, Peugeot, Porsche, ŠKODA, VW a další. Prodej originálních náhradních dílů ZF.

Osobní vozidla

Výměna oleje v převodovce

Provádíme výměnu oleje v automatické převodovce s kompletním výplachem pomocí speciálního zařízení, kdy dochází k prakticky stoprocentní výměně celého objemu olejové náplně.

 

! Dodáváme pouze originální a schválené oleje výrobce převodovek ZF !

 ZF-Lifeguardfluid 5  -  ZF-Lifeguardfluid 6  -  ZF-Lifeguardfluid 8

 

 

Proč výměna oleje s výplachem?

  • činností agregátů se oleje opotřebovávají, dochází ke snížení jejich viskozity oxidací a znečištění mikročásticemi otěrem součástí (u automatických převodovek především z obložených lamel spojek), které postupně zanášejí čistící filtr oleje.
  • při výměně klasickým způsobem, bez výplachu dojde k výměně pouze ca. 50% olejové náplně
  • včasná výměna filtru a olejové náplně v převodovce a servořízení vede ke správné činnosti agregátů a jednoznačně přispívá ke značnému prodloužení životnosti, obzvláště při častém provozu na dálnici (vysoká rychlost), ofenzivní sportovní jízdě, nebo časté jízdě s přívěsem
  • doporučený interval výměny oleje je po 80.000 až 120.000 km, nebo max. po 8-mi letech, podle toho co nastane dříve.

 

profesionální zařízení s aktivním chlazením oleje podstatně zkracuje váš čas strávený v servisu, není nutné čekat na přirozené ochlazení agregátu (na potřebných ca.30-40°C) po přistavení vozidla k výměně náplní.

 

Co všechno obsahuje a jak probíhá výměna oleje?

Nejprve provedeme zkušební jízdu se zákazníkem kvůli určení přibližného stavu převodovky, popř. napojení diagnostiky a výčtení paměti závad. Následuje chlazení převodovky a vypuštění oleje, výměna oleje s proplachem speciálním zařízením, výměna filtru (příp. olejové vany, pokud je filtr její nedílnou součástí) a dolití oleje. Při tomto procesu se na výstupu k chladiči oleje převodovky připojí speciální přístroj, který za současného chodu motoru přetlakem naplní a zároveň propláchne celý systém (převodovka, měnič, mechatronik, olejové vedení, výměník). Pro tento postup je spotřeba oleje minimálně o 3 l vyšší než je kompletní náplň soustavy, avšak dojde k výměně  až ca. 98% olejové náplně.

Upozornění !!!

Podle striktního doporučení výrobce převodovek - ZF Friedrichshafen AG, nepoužíváme žádné čistící přísady jejichž chemické složení by mohlo způsobit negativní změnu složení olejové náplně a příp. narušení součástí (např. obložených lamel spojek apod.) které by mohlo vést k poškození převodovky. Při výměně a výplachu používáme pouze nové originální oleje a náhradní díly (filtr, těsnění atd.)


Příklad ceny práce a materiálu za výměnu oleje s výplachem převodovky (bez DPH):

Práce 890,- Kč/h (rozsah na výměnu ca. 4-5 hod.)

Olej ZF Life Guard Fluid 5                300,- Kč/l

Olej ZF Life Guard Fluid 6                360,- Kč/l

Olej ZF Life Guard Fluid 8                510,- Kč/l

Olejový filtr/ vana s filtrem  700,- až 2.600,- Kč (dle typu převodovky)

Těsnící průchodka kabeláže 380,- Kč

Celková cena se pohybuje mezi 13.500,- až 16.000,- Kč bez DPH (dle typu převodovky)